⎛Vincent Van Gogh: Búzamező pacsirtájával
⎞👻(Olaj, 34.0 x 65.5 cm. Párizs: 1887. nyara)
Elsődleges Forrás:decourceyart.co.uk/vangogh/vangogh02.htm
A képre kattintva: mek.oszk.hu/01300/01349/html/erdekes.htm
"Ki a robot most?"
Ismét Smart Doctor bejegyzése a YouTube-ról:
"Agyidegek áttekintése 🧠Tizenkét agyidegpár (CN) vezet közvetlenül az agyból a fej, a nyak és a törzs különböző részeihez. A tizenkét agyideg közül tíz az agytörzsből ered; a kettő, amelyik nem, a CN I (szaglóideg) és a CN II (látóideg).Miután az agyidegek elhagyják a koponyát, a perifériás idegrendszer részévé válnak:egyes agyidegek akülönleges (vagy elsődleges) érzékszervekben (például látás, hallás és ízlelés) vesznek részt, mások az arc izmait irányítják vagy a mirigyeket szabályozzák.Az agyidegeket római számokkal nevezik el és számozzák anatómiai szerveződésük alapján, az agy elejétől kezdve hátra haladva."az agyidegek az agytörzs különböző magvaihoz és kérgi struktúráihoz kapcsolódó idegi nyúlványokból állnak"; Ez különbözik a gerincvelői idegektől, amelyek gyökerei a gerincvelő szürkeállományából származó idegrostok.A kortikonukleáris pályák hidakként működnek a felső motoros neuronok és az agyidegek között, hogy motoros információkat szállítsanak a kéregből.Az agyidegek az alábbiakban felsoroltak:CN I - SzaglóidegCN II - Látóideg (a látókéreg a koponya hátsó részén van)CN III - Szemmozgató idegCN IV - Trochleáris ideg (ez is szemmozgató ideg)CN V - Háromosztatú idegCN VI - Abducens ideg (ez is szemmozgató ideg)CN VII - ArcidegCN VIII - Vestibulocochleáris ideg (más néven hallóideg, de ez egy kevésbé átfogó elnevezés) (és az egyensúlyért felelős)CN IX - Glossopharyngealis ideg (nyeléssel,hangadással kapcsolatos)CN X - Vagus ideg (bolygóideg)CN XI - Gerincvelői járulékos ideg (más néven járulékos ideg)CN XII - Nyelv alatti ideg"
Egy két plusz információ bele lett írva!
A poszt elérhető a képre kattintva!
Nem csoda,ha néha megzavarodunk,ha ennyi sok dolog megy ide-oda,s föl-le :)
Meg egy-egy fejsérülés is jól belezavarhat az összképbe 💧 Jó ábra,mert különböző színekkel egyértelműsít.
Ha valakit a címben szereplő betű érdekel az kimásolhatja:
Ѧ
Kvantummechanika egyszerűen [1] [Quantum Theory Made Easy [1]
„A kvantumelmélet egyszerűen” című sorozatban a kvantumfizika fogalmait a laikusok számára is könnyebben emészthető módon bontják le. A legtöbb laikusoknak szóló előadásnál mélyebb, de a terület szakértőjétől megkövetelt matematikai alaposság nélkül." Már négy percet megnéztem belőle. S 27 még hátra van.
Ezt írtam volna egy videóhoz,de aztán tovább nézve rájöttem,hogy nagyon más a megítélésünk alapvető dolgokról. Így itt osztom meg videó nélkül az hozzászólás kezdeményemet:)
Üdvözlöm! Más szemszögből közelítve meg a "boldogság kulcsát" én arra jutottam,hogy építeni kell a jelenlétünkben történt dolgok kezeléseit. Az örömöt,és megnyugvást okozó megoldások megtalálását,meglátását gyakorlással fejleszteni lehet. A "saját értékrend" is egy folyamatosan változó,alakuló dolog,s ha ezt nem követi valaki,hanem görcsös ragaszkodással meghekkeli saját magát,akkor a nap végére kész ideggörcs lesz.
Úgy döntöttem,hogy ide a végére inkább pici vidámságot csempészek,minthogy az állandó súlyos témák terhelését vigyem.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése